SIA "DUO AG” dibināts 2003. gada martā, pirms tam darbojoties 1996. gadā dibinātajā I/U "Valči G”. Sākot ar 1998. gadu, "Valči” darbojās ar auksti spiestu eļļu izplatīšanu aptieku tīklos, gan izplatot Latvija spiestu lineļļu un Sibīrijas ciedru riekstu eļļu. Kad 2000. gadā eļļu ražošanas nozarē ar lielu jaudu ienāca SIA „Iecavnieks”, bija jāizvēlas – turpināt nodarboties ar „pērc – pārdod” vai sākt ražot pašiem. "Pašiem" gan ir par skaļu teikts, jo ilgu laiku uzņēmumā viens pats darbojās tikai tā dibinātājs Gatis Poišs. Tika nolemts iegādāties iekārtu komplektu un sākt spiest lineļļu. Tā tas turpinājās līdz 2004. gadam, kad tika saņemts "Kombinēta sastāva eļļu ražošanas” patents. No šī laika, izmantojot patentēto tehnoloģiju varēja sākt ražot visdažādākās kombinētās eļļas, kuru skaits šodien jau ir 27. Tika atrasts novatorisks tehnisks risinājums, kas ļāva ekonomiskāk iegūt 100% eļļu no dažādiem riekstiem un sēklām, un to uz šodienu mūsu sortimentā ir 15.


"Eļļas Ķēķis" ir uzņēmuma SIA "DUO AG", kas jau gandrīz 20 gadus nodarbojas ar aukstā spieduma eļļu ražošanu, zīmols. Nosaukums "Eļļas Ķēķis" radies, iedvesmojoties no 20. gs. 50. - 60. gados izveidotās atraktīvu latviešu literātu un mākslinieku kopienas Ņujorkā - "Elles Ķēķis". Savu konkurentu vidū izceļamies ar salīdzinoši nekomerciālo un radošo attieksmi pret eļļu sortomenta izveidi un izplatīšanu. Jaunas eļļas mēs ieviešam tikai tad, ja tās mums šķiet interesantas garšas, smaržas vai bioķīmisko īpašību nozīmīguma dēļ, vēlākos pārdošanas rezultātus novirzot otrajā plānā. Strādājam pēc mūsdienās ne tik populārā darbības principa - tiecamies pēc kvalitātes, ne kvantitātes. Mums nav tik svarīgi, lai viss notiktu "vairāk", "ātrāk" vai "dārgāk". Vairāk esam par mieru, prieku un, vēlreiz, kvalitāti. Atgriežoties pie mūsu nosaukuma "Eļļas Ķēķis", kuru salīdzinām ar "Elles Ķēķi" - mūsu atrašanās vieta ir puspagrabs, kas maziet sasaucas ar vārdu "elle", tomēr mūsu "elle" ir PVD prasībām atbilstoša aukstā spieduma eļļu ražotne.Šobrīd uzņēmumā pastāvīgi strādā 3 cilvēki un mēs ļoti lepojamies, ka mūsu sortimentā ir pircēju iecienītas eļļas, kuras Latvijā neražo neviens cits. Tāpat, mūsu lepnuma pamats ir fakts, ka visu darbības gadu laikā mūsu eļļu kvalitāti esam spējuši noturēt nemainīgi augstā līmenī. 


Mēs darbojamies kā "ļoti mazais" uzņēmums un par būtisku paplašināšanos šobrīd nedomājam, jo uzskatām, ka tāda veidā mēs riskējam zaudēt saikni ar katru spiesto eļļu, līdz ar to arī eļļas kvalitāti un darbošanās "garšu".